«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2021-3099
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

У КНП «ЦПМСД №4» ОМР працює відділення мобільної паліативної допомоги. Поки це єдиний в Одесі медичний заклад де надається безкоштовна паліативна допомога на дому невиліковним (паліативним) пацієнтам Київського району. Ця допомога потребує неперервної комунікації пацієнтів с бригадою паліативної служби.
Мультидисциплінарна команда мобільної паліативної служби складається з лікаря, медичної сестри, психолога, соціального працівника та представника духовенства, задача яких полягає на покращення якості життя для паліативних пацієнтів. На квітень 2020 року кількість паліативних хворих, яким надавалась мобільна паліативна допомога, складала 130 осіб, однак кількість хворих постійно зростає та на теперішній час заклад обслуговує 400 паліативних хворих.
У отримувачів медичної допомоги є значні комунікаційні труднощі, бо КНП «ЦПМСД №4» ОМР не має матеріальних та технічних можливостей для організації відповідних потребам послуг, які стануть більш доступним до пацієнтів та їх родин в результаті реалізації програми.
Унікальність проекту полягає в тому, що елементи телемедицини та телеконсультування для паліативних хворих в Україні не застосовуються, проте в цивілізованих країнах світу телехоспіс широко використовується і засвідчує ефективність при медичній і психосоціальній допомозі важкохворим.


Мета проєкту

Забезпечення цілодобової медичної, соціальної, духовної і психологічної підтримки тяжкохворих пацієнтів та його сім'ї, інших осіб, що здійснюють догляд за пацієнтом на дому з використанням телемедицини.
Головне завдання проекту телемедконсультантивної паліативної допомоги – полегшити духовну та фізичну біль хворого і зробити його життя максимально комфортним.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Створення телекомунікаційного сервісу для надання цілодобової допомоги паліативних хворих. Можливість дистанційної консультації сімейного лікаря, психолога та профільного фахівця. Можливість для пацієнтів та осіб, що здійснюють догляд за хворим задати питання лікарю в режимі листування або відео-конференції.
В результаті цього проекту відбудеться покращення якості та доступності надання паліативної допомоги, збільшення кількості пацієнтів, які зможуть отримувати медичну, соціальну та психологічну допомогу.


Для кого цей проєкт

Проект направлений на найбільш вразливі групи населення:
• Пацієнтів, які знаходяться дома із невиліковними захворюваннями, такими як:
- злоякісні новоутворення;
- травми
- хронічна серцева недостатність;
- хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ)
- хвороби нирок
- діабет
- хвороби Альцгеймера та Паркінсона
- багато інших
• родичів та осіб, що доглядають за паліативними пацієнтами
• лікарів та фахівців мобільної паліативної служби


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Виконання проекту може бути виконане з затримкою через бракування коштів, неповне фінансування на початку проектуПлан заходів з реалізації проєкту


Перший етап: розробка мобільного додатку для мобільних пристроїв (планшет, смартфон) Телемедконсультант «Допомога в боротьбі за життя» для паліативних хворих для комунікації паліативної бригади з пацієнтом на дому.
Другий етап: придбання обладнання (планшети, підставка під планшет, столик прикроватний для лежачих пацієнтів). Передати на баланс КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» ОМР мобільне програмне забезпечення та обладнання.
Третій етап: встановлення мобільного додатку на мобільні пристрої членам мобільної паліативної бригади та паліативним пацієнтам. Передача у тимчасове користування обладнання (планшети, підставка під планшет, столик прикроватний для лежачих пацієнтів) пацієнтам, що не мають можливості придбати його самостійно.
Четвертий етап: проведення з паліативними хворими та членами їх родин дистанційних телемедичних консультацій сімейних лікарів, психолога, а також відео семінарів та тематичних відеолекцій щодо уходу за пацієнтами.


Ключові показники оцінки результату проєкту


В результаті цього проекту відбудеться покращення якості та доступності надання паліативної допомоги, збільшення кількості пацієнтів, які зможуть цілодобово отримувати медичну, соціальну та психологічну допомогу. Для невиліковних хворих, потрібне створення максимально сприятливих умов проживання в домашніх умовах, що вимагає особливого догляду і підтримки високої якості життя. Телемедицина дає можливість тяжкохворим людям та їхнім рідним знайти психологічний та фізичний комфорт, жити в комфортних умовах під контролем досвідчених фахівців.
Проект буде не обмежений часом, та дійсний після його реалізації продовженням. Мобільний додаток Телемедконсультант «Допомога в боротьбі за життя» для паліативних хворих можливо використовувати в інших комунальних некомерційних підприємствах для надання допомоги паліативним хворим.
.jpg
телемед.jpg
(84.22 Kb)

.jpg
Слайд1.JPG
(59.36 Kb)

.jpg
Слайд4.JPG
(110.34 Kb)

.jpg
Слайд2.JPG
(142.26 Kb)

.jpg
Слайд5.JPG
(71.49 Kb)

.jpg
Слайд3.JPG
(98.02 Kb)

.jpg
Слайд6.JPG
(93.68 Kb)
2020-09-29 16:28   Проєкт створено

2020-09-29 17:11   Проєкт первинно відправлений на розгляд

2020-09-29 17:11   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2020-10-02 11:18   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
№2021-3099.jpg
(730.01 Kb)

2020-10-02 11:19   Відповідальний: Департамент охорони здоров’я

2020-10-07 15:12   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент охорони здоров’я
.pdf
img20201007_15025411.pdf
(107.09 Kb)

2020-10-16 03:02   Допущений до голосування

2020-12-03 19:25   Не набрав голосів