«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2020-2737
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

Проблема
Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє ушкодження тканин мозку і розлади його функцій. Інсульт є однією з головних причин розвитку інвалідності та смертності, тому у всьому світі 29 жовтня проводиться Всесвітній день боротьби з інсультом.
Для одеситів інсульти також є дуже важливою проблемою. Так, тільки за 2018 рік на інсульт захворіло майже дві з половиною тисячі одеситів, з них кожен четвертий лікувався у КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10».
Сучасні методи лікування дозволяють запобігти важким ускладненням інсульту у випадку своєчасного звернення по медичну допомогу, проведення повного обстеження та вибору правильного лікування. Тому дуже важливим є поширення серед одеситів інформації про симптоми інсульту та правильні дії при його виникненні, а також забезпечення лікувальних закладів сучасним діагностичним обладнанням.
На даний час є недостатньо матеріалів, які пояснюють населенню, що таке інсульт та як треба діяти при виникненні перших ознак інсульту. Наявне у неврологічному відділенні міської лікарні №10 обладнання не дозволяє у повному обсязі провести діагностику порушень мозкового кровообігу. Зокрема, у відділенні відсутній сучасний апарат для ультразвукового (дуплексного) дослідження судин головного мозку.


Мета проєкту

Метою проекту є покращення профілактики та ранньої діагностики інсультів, зменшення інвалідізації та смертност від інсультів, скорочення термінів перебування у стаціонарі.
Мети проекту пропонується досягти завдяки реалізації таких кроків:
1. Розробка соціальної реклами щодо профілактики, перших ознак та дій у випадку інсульту.
2. Використання різних каналів поширення соціальної реклами.
3. Поліпшення діагностичної бази неврологічного відділення КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10».


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Для вирішення поставленої мети пропонується:
1. Розробити анімовані ролики соціальної реклами «Профілактика інсульту» та «Ознаки інсульту та перші дії при його виникненні».
2. Придбати та встановити у неврологічному відділенні КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» телевізійні монітори для демонстрації соціальної реклами.
3. Передати розроблені ролики соціальної реклами Одеському міському центру здоров’я для демонстрації на міських телевізійних каналах.
4. Розробити та тиражувати інформаційні буклети «Профілактика інсульту» та «Ознаки інсульту та перші дії при його виникненні». Поширити їх серед одеситів через сімейних лікарів та лікарів-неврологів.
5. Розробити та тиражувати пакет для викладача (матеріали викладача, презентація) для проведення 29 жовтня щорічного «Уроку інсульту» у старших класах міських шкіл.
6. Впровадити у неврологічному відділенні КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» методику ультразвукового (дуплексного) дослідження судин головного мозку. Для цього придбати апарат для ультразвукового дослідження судин головного мозку Acuson Juniper, виробництва Siemens.


Для кого цей проєкт

Проект спрямований на покращення здоров’я усіх одеситів, у тому числі пацієнтів, які лікуються в неврологічному відділенні КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Методи соціальної реклами активно використовуються для подолання різноманітних проблем громадського здоров'я (пропаганда здорового способу життя, боротьба з палінням, профілактика ВІЛ-інфекції, раннє виявлення раку молочної залози й меланоми, та багато інших), довели свою ефективність та безпечність. Для ефективності соціальної реклами важливе використання різних форм подання інформації (аудіовізуальна інформація, друковані матеріали), місць та каналів поширення інформації. Запропонований комплексний підхід (ролики, буклети, навчальні заходи для молоді) дозволить підвищити ефективність соціальної реклами та не передбачає ризиків.
Метод ультразвукового (дуплексного) дослідження судин головного мозку дозволяє діагностувати атеросклероз, тромбози, аномалії розвитку судин головного мозку, які є частими причинами інсультів. Метод є інформативним, безпечним, не вимагає спеціальної підготовки пацієнта та займає небагато часу, що дозволяє використовувати його як ефективний діагностичний метод у пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу. Запропонований метод не несе ризиків для пацієнта.
У цілому не передбачається ризиків для реалізації проекту.


Приклади (кейси) схожих рішень

Досвід впроваджень Європейськоої асоціації боротьби з інсультом, досвід роботи міжнародного громадського проекту "Angel" тощоПлан заходів з реалізації проєкту


1. Звернення до населення міста Одеси щодо підтримки проекту
2. Вибір виконавця робіт зі створення анімованих роликів соціальної реклами
3. Розробка сценарію, створення анімованих роликів соціальної реклами. Проведення фокус-групи для вивчення реакції глядачів на ролики.
4. Придбання та встановлення телевізійних моніторів у неврологічному відділенні КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради». Демонстрація роликів соціальної реклами.
5. Передача роликів соціальної реклами Одеському міському центру здоров’я для поширення засобами масової інформації.
6. Розробка та тиражування інформаційних буклетів «Профілактика інсульту» та «Ознаки інсульту та перші дії при його виникненні», поширення їх серед одеситів через сімейних лікарів та лікарів-неврологів.
7. Розробка та тиражування пакету для викладача (матеріали викладача, презентація на флеш-карті) для проведення 29 жовтня щорічного «Уроку інсульту» у старших класах міських шкіл, передача пакетів загальноосвітнім школам Одеси.
8. Вибір постачальника діагностичного обладнання.
9. Придбання, прийняття на баланс КНП «КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради» та введення в експлуатацію ультразвукового комплексу.
10. Проведення ультразвукового (триплексного) дослідження судин головного мозку пацієнтам неврологічного відділення «КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради.


Ключові показники оцінки результату проєкту


1. Підвищення обізнаності одеситів щодо профілактики та дій при виникненні інсульту.
2. Підвищення частки пацієнтів з порушеннями мозкового кровообігу, які своєчасно звернулись по медичну допомогу.
3. Охоплення ультразвуковим (триплексним) дослідженням судин головного мозку пацієнтів з порушенням мозкового кровообігу у неврологічному відділенні «КНП «Одеська міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради» згідно з протоколами та стандартами лікування.
4. Зниження смертності від інсульту у місті Одеса
5. Зниження інвалідизації від інсульту
6. Скорочення термінів перебування у стаціонарі
.jpg
siemens-juniper-080317-29190-04860400_8.jpg
(71.91 Kb)
2019-10-29 15:26   Проєкт створено

2019-10-29 15:27   Проєкт первинно відправлений на розгляд

2019-11-06 16:00   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2019-11-06 16:43   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
2020-2737.jpg
(740.35 Kb)

2019-11-06 16:45   Відповідальний: Департамент охорони здоров’я

2019-11-08 09:54   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент охорони здоров’я
.pdf
2020-2737.pdf
(69.53 Kb)

2019-11-14 14:16   Допущений до голосування

2019-12-24 02:36   Не набрав голосів