«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2018-2203
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

Ми живемо в досить складний час, мешканці Одеси перебувають у постійному психологічному дискомфорті, відбувається знецінення духовних цінностей, втрата традицій.
Втрата людяності і позитивізму веде до деградації особистості, втрати сенсу життя, поширення негативних явищ у суспільстві;
Нове покоління вже сприймає все тільки через призму монітору, комп’ютера та телевізора.
Бібліотеки починають втрачати позиції як центра національної,освітньої та культурної частки відпочинку.
Відсутність нових яскравих масових заходів заважає бути постійно конкурентно спроможними поруч з інтернетом, бо ми не маємо у наш сучасний час належного технічного обладнання. Одеська бібліотека-філія №33 ім. Ю.Трусова була заснована у 1961року, має загальну площу приміщення-251.7м2. Завдяки унікальній колекції (налічує більш 20 тисяч екземплярів книг.), які належить до муніципального фонду міста Одеса. Завдяки активній творчій роботі колективу, бібліотека стала однією з культурних визитівок нашого міста. Вона є активним учасником у збереженні довколишнього середовища, проводить відкриті заклади та запрошує науковців і громадськість для обговорення нагайних проблем міста та району. Вся ця діяльність добре висвітлюється одеським телебаченням. В бібліотеці працює творча студія для дітей та дорослих, постійно реалізовуються різноманітні культурні програми та проекти соціальної спрямованості.
Творча діяльність бібліотеки могла бути ще більш продуктивною та корисною громаді, але цьому заважає відсутність ресурсів. З'явилась реальна можливість запровадити нові і прогресивні форми роботи для взаємодії з громадою. Ми впевнені, що коли суспільство, вражене економічною кризою, пов’язаною з нестабільною політичною ситуацією, яка повною мірою торкнулась Одеського регіону, місія бібліотеки набуває нового змісту. Саме тут зберігається національне надбання, яке належить всьому громадянському суспільству незалежно від політичних вподобань.


Мета проєкту

Створення:
Центру неформальної освіти для населення різних вікових груп, діяльність якого буде сприяти формуванню об’єднуючих позитивних цілей, актуальних саме для місцевої мультикультурної громади на тлі освітніх програм різної спрямованості;
Майданчика для обговорення нагальних проблем, пов’язаних з виходом з кризової ситуації, яка ускладнюється необхідністю інтеграції біженців та переселенців в місцеву громаду.
Постійнодіючої творчої майстерні для дітей та підлітків. Основним напрямком проекту є організація культурного дозвілля населення Приморського району, проведення масових заходів різного формату. Поновити и привити любов до читання у школярів різних вікових категорій. Організація вільного дозвілля для дітей дошкільного віку, та людей похилого віку. Також можна створити на базі бібліотеки навий сучасний каворкінг центр.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

З метою створення громадського культурного центру неформальної освіти необхідно зробити капітальний ремонт та реконструкцію приміщень, що були передані бібліотеці і знаходяться в занедбаному стані . Придбати обладнання та оргтехніку для належного функціонування виставкової та лекційної зали, дитячої творчої майстерні, зони відпочинку та спілкування відвідувачів.
Бібліотека має переваги перед іншими установами освіти та культури тому, що зберігає і передає інформацію значною мірою доступну розумінню більшості представників громади, оскільки зберігає об’єкти культурного надбання , які здебільшого були частиною повсякденності. Бібліотека ще й скарбниця національної історії і культури і тому завжди буде ретранслювати питання пам’яті, базових цінностей суспільства, громадянських прав.


Для кого цей проєкт

Результатами проекту зможуть користуватися члени місцевої громади різних вікових категорій, включно з вимушеними переселенцями та біженцями, які проживають поруч з бібліотекою у санаторіях. Здійснення цього проекту надасть можливість привернути увагу суспільства до муніципальної інституції, яка зберігає інтелектуальне надбання людства, зробить бібліотеку привабливою та комфортною для відвідування різними верствами населення, в тому числі людей з особливими потребами; визначить та підкреслить пріоритети міської влади з точки зору забезпечення культурних потреб членів громади. Більшість пенсіонерів, навіть неодиноких, страждають від самотності. Діти виросли, внуки приїжджають рідко. Ми хотіли створити цікаву платформу для спілкування, тому що спілкування - це те, що є найцінніше для них самих. Воно допомагає впоратися з самотністю, пережити втрату, почати нове життя, яке не пізно починати в будь-якому віці.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Нестабільність фінансування;
Складнощі з узгодженням документації;
Гальмування проекту та затягування термінів реалізації.


Приклади (кейси) схожих рішень

- Національний музей ім. Т.Г. Шевченка (м. Київ) - реконструкція музейних приміщень та створення Атріуму з метою проведення фестивалів, лекцій, дискусій, обговорень для гостей та мешканців міста.
- Обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського (м. Одеса) - реконструкція приміщення та створення сучасно облаштованого соціо-культурного простору з метою проведення лекцій, читань, роботи з інтернет-ресурсами, спілкування.
- Власний досвід ОММОК імені О.В. Блещунова з перетворення музейного простору на освітній майданчик, діяльність якого спрямована на різні верстви населення за сприяння Благодійного фонду «Музеум». Деякі приклади здійснених і діючих проектів:
- музейно-освітній центр «Співтворчість» для дітей (діє з 2002 р.);
- Низка семінарів «Музейні студії» з розповсюдження фахового досвіду серед музейної спільноти (діє з 2007 р.);
- медіа центр «Інші ігри» музейної спрямованості для підлітків (2006-07 рр., має потенціал для продовження за наявності технічної бази);
- Низка семінарів «Створюємо музей разом» для викладачів середніх шкіл м. Одеси (2010 – 2013);
- «Центр світоглядів» для молоді та дорослих (діє з 2012 р.);
- Студія малювання для дорослих «Чотири сезони» (діє з 2013 р.) etc.План заходів з реалізації проєкту


1.Проведення тендерної процедури;
2. Розробка проектно-кошторисної документації;
3. Узгодження з відповідними органами влади;
4. Здійснення ремонтних робіт з реконструкцією приміщення;
5. Закупівля обладнання та оргтехніки;
6. Облаштування приміщень для функціонування центру неформальної освіти та творчої майстерні;
7. PR-компанія проекту «Зробимо затишною і сучасною простір бібліотеки №33 ім. Ю.Трусова» центр культури і освіти громади. Проект започатковано в рамках міської програми "Громадський бюджет".
8. Розповсюдження інформації щодо проекту.
9. Звіт про виконання проекту.


Ключові показники оцінки результату проєкту


Більш якісне та комфортне для мешканців громади:
- Організація та супроводження виставок, фестивалей, презентацій;
- Праця з творчою (талановитою) молоддю;
- Займається патріотичним вихованням;
- Виявлення та підтримка суспільно-громадянських ініціатив молодих людей;
- Організація дозвільних заходів, для людей різних вікових категорій;
- Органнізація міських (масових) заходів;
- Органнізація молодіжних акцій (в тому чиcлі і флешмобів);
- Сприяння в реалізації молодіжних програм для громадських об'єднань, що працюють з молоддю та студентами вищих навчальних закладів та шкіл міста.
.jpg
сучасна бібліотека.jpg
(113.84 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та читальної зали.jpg
(39.1 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та читальної зали 2.jpg
(6.96 Kb)

.jpg
меблі для вітрин та книжкових виставок.jpg
(42.97 Kb)

.jpg
меблі для вітрин та книжкових виставок 3.jpg
(7.14 Kb)

.jpg
меблі для вітрин та книжкових виставок 4.jpg
(7.9 Kb)

.jpg
меблі для вітрин та книжкових виставок 5.jpg
(12.67 Kb)

.jpg
меблі для вітрин та книжкових виставок 6.jpg
(219.95 Kb)

.jpg
меблі для вітрин та книжкових виставок 7.jpg
(27.19 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та книжкової зали 2.jpg
(36.09 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та книжкової зали 3.jpg
(4.07 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та книжкової зали 4.jpg
(4.83 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та книжкової зали 5.jpg
(4.14 Kb)

.jpg
меблі для абонементу та книжкової зали 6.jpg
(4.17 Kb)

.docx
сайт меблів для бібліотеки.docx
(15.64 Kb)
2017-11-07 23:43   Проєкт створено

2017-11-16 10:41   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2017-11-16 17:58   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
Звіт 2018-2203.pdf
(1.05 Mb)

2017-11-16 17:58   Відповідальний: Департамент культури та туризму

2017-11-22 12:51   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент культури та туризму
.jpg
Проект 2018- 2203_1.jpg
(289.64 Kb)
.jpg
Проект 2018- 2203_2.jpg
(265.27 Kb)

2017-11-24 19:08   Допущений до голосування

2017-12-26 02:44   Не набрав голосів