«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2018-2129
Статус: Не допущений до голосування

Повний опис проєкту

Проблема

У наш час комп'ютери стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Ми читаємо інформацію, переглядаємо улюблені фільми, обмінюємося листами по електронній пошті і спілкуємося в соціальних мережах. Офіційні сайти уряду і адміністрацій різних рівнів наповнені інформацією про діючі закони і постанов, розпорядження. Проводяться відкриті обговорення законодавчих проектів. На сайтах комунальних служб можна з'ясувати тарифи на послуги, що надаються і графіки проведення ремонтних робіт, планових відключень і іншу інформацію, яка зачіпає інтереси всіх громадян. Як правило, найактивніше цікавляться громадським життям представники старшого покоління з активним життєвим потенціалом і великим запасом вільного часу. Це звичайно, наші шановні пенсіонери. На інтернет ресурсах можна знайти інформацію про різні країни, віртуально відвідати далекі куточки планети. Зібрати колекцію книг, познайомитися з творчістю сучасних поетів і письменників. За допомогою інтернету, можна переглянути репертуар всіх театральних колективів, замовити квитки на будь-яке представлення або в кінотеатр. Хто найвимогливіший і досвідчений глядач? Це звичайно, наші шановні пенсіонери. На жаль, комп'ютер та інтернет зрівняли перед собою всіх людей різних поколінь. Тепер інформаційний простір всіх бажаючих і школярів, і студентів і пенсіонерів зустрічає як користувачів з однаковими правами доступу. Комп'ютерна техніка не дає знижок на вік. Перед комп'ютером усі рівні, комп'ютер ділить всіх людей на користувачів і не користувачів, а за цим слідує незадоволеність від невміння жити в сучасному світі. Літнім людям важче освоїти техніку, програмне забезпечення, а самостійно це зробити практично неможливо. Наш проект "Освіта для всіх" спрямований допомогти літнім людям адаптуватися в сучасному світі, благополучно йти в ногу з часом. Комп'ютер треба розглядати як пристрій, що вимагає вивчення. Давайте згадаємо, як увірвалися в наше життя мобільні телефони, їх було теж складно освоїти, а зараз у кожної літньої людини є мобільний телефон, яким він непогано користується. Так само і комп'ютерна техніка, з часом, буде непогано освоєна більшістю громадян похилого віку. Комп'ютер за доступністю опуститься на рівень побутової техніки. Але цей час треба пережити і ми просто зобов'язані допомогти в освоєнні комп'ютерної грамотності людям старшого покоління. У свою чергу пенсіонери не втратять своїх життєвих позицій в сучасному суспільстві. В результаті суспільство побачить в пенсіонерах активних ні чим не відрізняющіхся від людей інших вікових груп користувачів комп'ютера та інтернету.


Мета проєкту

Проект має на меті сформувати сучасний образ людини старшого покоління, зробити цей образ привабливим і успішним. В рамках проекту "Освіта для всіх" проводяться курси комп'ютерної грамотності. Навіщо потрібно відвідувати комп'ютерні курси пенсіонерам: По-перше, долучитися до нового інформаційного простору. По-друге, через Інтернет-мережі знайти для себе нових друзів, спілкування з якими наповнить життя новим змістом, новими можливостями. По-третє, через Інтернет знайти себе і адаптуватися в соціальній сфері та надання послуг.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Відкриття комп'ютерних курсів для пенсіонерів, допомога в освоєнні комп'ютерної грамотності людям старшого покоління.


Для кого цей проєкт

Наш проект "Освіта для всіх" спрямований допомогти літнім людям в освоєнні комп'ютерної грамотності.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Ризики відсутніПлан заходів з реалізації проєкту


Проект "Освіта для всіх" незвичайний тим, що для проведення занять на допомогу, в рамках проходження практики, залучаються студенти, які навчаються на спеціальності інформаційні системи і технології. Пенсіонери освоюють техніку, студенти вчаться викладати, готувати різного роду підказки, методичні посібники для користувачів. Під час занять, студенти вчаться терпінню, повазі старших, розуміння і підтримки людей похилого віку, цілеспрямованості і працьовитості в процесі навчання. Студенти нададуть технічну допомогу, а пенсіонери зможуть зберегти свій досвід, навички і знання в новому сучасному форматі, який доступний всім віковим групам. В наступному році ми плануємо виконання спільних робіт, які дозволять самовиразитися пенсіонерам і передати свій накопичений досвід наступним поколінням. Спільно проведений час на виконання таких робіт принесе користь. Молоді люди, побачать старше покоління через призму сучасного життя, що сформує у них повагу до пенсіонерів. Комп'ютер і інтернет повинні об'єднувати людей різних вікових груп.


Ключові показники оцінки результату проєкту


відновити зв'язок поколінь, при освоєнні можливостей комп'ютерної техніки, і передати досвід наступним поколінням у відкритому інформаційному просторі.
2017-11-07 11:57   Проєкт створено

2017-11-14 11:36   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2017-11-14 19:03   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
(№2018-2129) Освіта для всіх.jpg
(542.54 Kb)

2017-11-14 19:03   Відповідальний: Департамент освіти та науки

2017-11-27 18:10   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент освіти та науки
.jpg
2129(1).jpg
(631.5 Kb)
.jpg
2129(2).jpg
(738.17 Kb)

2017-11-28 22:45   Не допущений до голосування