Повний опис проєкту
Проблема
На сьогоднішній день в Одесі з'являється попит на 3-ті місця, так звані місця і не робота, і не дім, де можна провести вільний час. Нажаль, велика кількість таких місць знаходиться лише в центрі міста. І, наприклад, якщо ти мешканець Суворовського району і тобі потрібно місце де ти можеш провести майстер-класс з малюнку, то ти можеш зробити це лише в центрі міста. Також в Суворовському районі немає офісних будівель та конференц-залів. Тому, здавалось би, простір бібліотек, може чудово підійти як місце, для ділових або неформальних зустрічей. Велика частина бібліотек, нажаль, завмерла в своєму розвитку і залишається на рівні радянських часів, однак існують і виключення - коли бібліотеки, які шукають вирішення цих проблем, впроваджують інноваційні методики роботи. Однією з таких бібліотек є Бібліотека №30, один з філіалів бібліотеки ім. Франко в Одесі. Для деяких мешканців мікрорайону, ця бібліотека є не тільки місцем, де можна взяти книжку та познайомитись з українською культурою, це місце де можна провести вечір у колі однодумців та стати учасником книжкового клубу. Але таких людей дуже мало. У бібліотеці, у минулому році, закінчився ремонт з її модернізації, але цей ремонт вирішив лише локальні проблеми і не задовольняє сучасні потреби. А саме не забезпечив вільний доступ усіх людей до бібліотечного простору ( створення пандусів і розширення проходу). Та немає спеціального технічного обладнання.
Мета проєкту
Основним завданням бібліотек на сьогоднішній день є приведення їх у відповідність сучасним запитам і вимогам читачів 21 століття. Сучасна бібліотека повинна бути технічно досконалою, інформаційною просунутої, цікавою і комфортною. Бібліотека повинна стати «міською вітальнею», місцем об'єднання за інтересами різних соціальних груп населення, місцем, де будуть задоволені різноманітні культурні, інформаційні та дозвільні потреби жителів міста. Однією з основних стратегічних ліній сьогодні є переосмислення бібліотеки як публічного простору.Це підхід дуже цікавий тим, що бібліотека починає орієнтуватися на своїх користувачів, розуміючи, що вони дуже різноманітні і у них різні культурні запити. Вихід на сучасні міські і не тільки культурні співтовариства є ключовим моментом, який бібліотеки повинні використовувати в своєму майбутньому розвитку.
Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування
З концептуальної точки зору нічого нового за час існування бібліотек не помінялося. Тут беруть книги і читають. Особливість цієї бібліотеки – в наявності інтернету і одного старенького комп’ютеру. А ще тут проводяться різні заходи – літературні читання, зустрічі з письменниками, тренінги. І це радує. Але про цей простір знає небагато людей. Тому, розроблений дизайн, спеціально для цієї бібліотеки, може заманити більше людей до цього простору. В додаток бібліотека буде не просто коворкінг-простором, а центром української культури, стимулювання і розвиток якої дуже потрібен у сучасні часи. Також цей проект буде вирішувати одну з найголовніших проблем у Суворовському районі, а саме створення першого, неформального 3го місця, яке дуже потрібно для активізації населення.
Для кого цей проєкт
Для усіх жителів міста. Але більш підійде для жителів Суворовськього району.
Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу
Немає ризиків
Приклади (кейси) схожих рішень
Коворкінг від англійського слова - разом працюючі. Це модель праці, у якій учасники, залишаючись незалежними і вільними, використовують спільний простір для своїй діяльності. НАприклад, коворкінги популярні серед фрілансерів, дистанційних співробітників, перекладачів, програмістів, дизайнерів, підприємців. Коворкинг займає середне місце мід работою з дому та використанням окремого офісу. Приклад, бібліотека ім. Грушевскього в Одесі.
https://postnauka.ru/video/30233 - Какой должна быть современная библиотека?
План заходів з реалізації проєкту
1) Розробка спеціального ідентичного стилю
2) Розробка дизайн-проекту
3) Узгодження проекту з директором бібліотеки
4) Запуск веб-сторінки бібліотеки
4) Презентація проекту
5) Проведення тендерних на закупку обладння та фірму, що буде виконувати ремонтні роботи
6) Ремонтні роботи
7) Зупуск і відкриття бібліотеки
Ключові показники оцінки результату проєкту
Перш за все - культурні і соціальні. Важлива передача інформації, знань та надання специфічних послуг людям, які ще не так добре орієнтуються в інформаційному морі і не вміють правильно шукати ту інформацію, яка потрібна, найбільш швидко і оперативно.
2017-11-14 21:48 Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)
2017-11-15 18:11 Проєкт опублікований.
2017-11-15 18:12 Відповідальний: Департамент культури та туризму
2017-11-21 10:09 Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент культури та туризму
2017-11-24 19:02 Допущений до голосування
2017-12-26 02:44 Не набрав голосів