«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2018-1854
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

Відсутністю зовнішніх та внутрішніх мовних оповіщувачів у громадському транспорті порушується ст. 28 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України».
На сьогодні функцію оголошення зупинок в салоні міськелектротранспорту виконують водії, тому через різноманітні причини вона має не регулярний характер;
Крім того діти, літні люди та гості міста змушені перепитувати у інших людей про необхідну зупинку та залежити від бажання відповісти або відволікати водія;
Зовнішнє мовне інформування про номер маршруту транспорту та напрямок його руху в місті Одеса відсутнє взагалі, через що представники маломобільної групи населення, особливо люди із порушенням зору змушені залежити від оточуючих;

Відсутність попереджень про зачинення дверей зумовлює небезпеку для пасажирів цієї верстви населення, особливо з порушенням зору.
Відсутність інформування про наступну зупинку, або напрямок руху та маршрут обмежує можливість вільного та мобільного пересування пасажирів зазначеної верстви населення, а також гостей міста. Додатково маємо звернути увагу ще й на глибину проблеми саме для людей з порушенням зору:

85% вхідної інформації зрячі люди звикли отримувати через зір.
Якщо залишити людину без цього джерела інформації, то проживши розгубленість від втрати звичного стану, вона адаптується і пробує переключитися на інші засоби орієнтування: відчуття, нюх, слух. Звук-один з найголовніших орієнтирів.

Тому разом ми повинні зробити так, щоб людям з такими особливостями жилося не лише легше, але й щоб вони були і залишалися самостійними і активними членами нашого суспільства.

Реалізація цього проект таку задачу частково вирішить.

Мова, нагадаємо, піде про встановлення на міські тролейбуси і трамваї мовних інформаторів. Вони будуть всередині і зовні оголошувати як зупинку, так і маршрут і попереджати про закриття дверей. Це дуже важливо для незрячих людей, але і слабобачучим теж актуально, особливо коли темніє рано в осінньо-зимовий період.
Ми впевнені, що незряча людина, якщо їй допомогти у вигляді доступного середовища і транспорту з мовним оповіщувачем, може бути не менш активним членом суспільства, ніж зрячі люди.


Мета проєкту

1. Надати можливість представникам маломобільної групи населення, у тому числі людям з інвалідністю і гостям міста користуватися транспортом на рівні з іншими пасажирами. 2. Підвищити безпеку використання транспорту цією верствою населення. 3. Підвищити можливість орієнтуватися в місті представникам маломобільної групи населення, в тому числі людям з інвалідністю, дітям, літнім людям, гостям міста. 4. Підвищити привабливість міста для туристів.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Встановити комплекс мовного оповіщення, призначений для інформування пасажирів як всередині салону транспортного засобу, так і очікуючих пасажирів на зупинках.

Комплекс призначений для звукового оповіщення інформації в салоні пасажирського транспорту по шляху проходження маршруту, а також звукового оповіщення поза салону на зупинках. Усередині салону озвучуються послідовно назва поточної зупинки, попередження про закривання дверей, назва наступної зупинки. Поза салону озвучуються номер маршруту та напрямку прямування транспортного засобу.


Для кого цей проєкт

Для маломобільної групи населення (у тому числі дітей, літніх людей, людей з інвалідністю по зору, людей з тимчасовим зниженням або втратою зору) і гостей міста, які мають бажання пересуватися самостійно. Для водіїв транспорту (більше не треба буде відволікатися).


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Ризиків не має. Але доцільно надати перевагу вітчизняним виробникам (моніторинг показав, що ціни нижче, якість вище, а технологічні характеристики відповідають потребам як старого, так і нового транспорту, крім того у подальшому в обслуговуванні не буде складнощів).


Приклади (кейси) схожих рішень

Комплекси мовних оповіщувачів у транспорті вже поширені:
Івано-Франківськ (на міських автобусах),
Луцьк (приватний транспорт),
Нікополь (громадський транспорт),
Рівне (громадський транспорт тролейбуси),
Київ (громадський транспорт) та в деяких інших містах.План заходів з реалізації проєкту


1.Складання контракту після тендеру через "Прозоро". 2.Виробництво і постачання комплексу мовного оповіщення. 3.Установлення комплексу на транспорт. 4.Запис треків.


Ключові показники оцінки результату проєкту


Соціальні (більше включення до активного життя, у тому числі суспільства, людей з інвалідністю. Турбота про представників маломобільної групи населення, у тому числі й літніх людей, дітей, гостей міста через забезпечення безпечного і самостійного вільного пересування та орієнтації), економічні і туристичні (підвищення рівня туристичної привабливісті міста, підвищення кількості потенційних покупців).
.png
received_1421507481304306.png
(191.96 Kb)
2017-10-30 11:26   Проєкт створено

2017-11-03 17:20   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2017-11-06 16:40   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
Висновок 2018-1854 ГО Рівноправне суспільство.PDF
(435.22 Kb)

2017-11-06 16:40   Відповідальний: Департамент транспорту, звязку та організації дорожнього руху

2017-11-24 13:04   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент транспорту, звязку та організації дорожнього руху
.jpg
заключение проекта 2018-1854 001.jpg
(206.24 Kb)
.jpg
заключение проекта 2018-1854.jpg
(190.36 Kb)

2017-11-28 09:47   Допущений до голосування

2017-12-26 02:44   Не набрав голосів